Menu

Research Open Day představil aktuální vědecko-výzkumné projekty ŠAVŠ

20.01.2022

20220112_083907652_iOS.heic

Středa 12. ledna 2022 se nesla ve znamení vědecko-výzkumných projektů. Již 12. ročník Research Open day představil mezinárodní projekty, projekty Interní grantové agentury, smluvního výzkumu, a Studentské grantové soutěže, do kterých jsou zapojeni akademici, do posledně jmenované skupiny rovněž studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy.

Den zahájil rektor ŠKODA AUTO Vysoké školy doc. Pavel Mertlík, následovaný krátkým shrnutím aktuálně běžících a ukončených projektů ŠAVŠ prorektora pro vědu a výzkum dr. Jana Lachmana.

„Jedním z dlouhodobých cílů ŠKODA AUTO Vysoké školy je zpřístupňovat nové vědecko-výzkumné poznatky veřejnosti. ŠKODA AUTO Vysoká škola proto každoročně pořádá řadu odborných akcí a seminářů přístupných všem zájemcům. Jednou z nich je i Research Open Day, který se v letošním roce konal již po dvanácté. Prezentovány byly nejenom projekty našich odborných kateder, ale i projekty, na kterých spolupracujeme s externími subjekty. Jedním z takových projektů byla například již 5. výroční studie ŠAVŠ k problematice automobilového průmyslu, na které kooperujeme s mimo jiné s analytiky z České spořitelny,“ dodává k obsahu dne Jan Lachman.

Mezi další představené projekty patří například „Diverzita a inkluze u firem v automobilovém sektoru na území České republiky“, „Vnímání zeleného marketingu mladou generací s aplikací na automobilový trh“, do kterých byli zapojeni i studenti ŠAVŠ, nebo „Využití umělé inteligence k řešení ekonomických, manažerských a technických problémů v automobilovém průmyslu“ a „Multidisciplinární přístupy k udržitelnosti hodnotového řetězce v Automotive“ řešené v rámci Interní grantové soutěže.

Více o našich odborných akcích a seminářích naleznete zde: https://www.savs.cz/odborne-akce .