Menu

Sázení stromů na Hejtmánce - Pojďme sázet společně v sobotu 23. 4.!

22.04.2022

Dobrovolnická akce nejen pro zaměstnance ŠKODA AUTO proběhne již tuto sobotu. Akce pro celou rodinu! Přidejte se!

23.dubna od 9 hodin „Sázíme společně!“ a slavíme Den Země. Pojďme pomoci k ozelenění cyklostezky Hejtmánka-Bezděčín, která vede podél hlavní silnice. Není zde žádný stín ani útočiště pro drobné živočichy. Město Mladá Boleslav zde nechalo vloni na podzim vysadit vzrostlé stromy, mezi které jsme poté na podzim společně vysazovali keře. Ty jsou důležité zejména pro podpoření biodiverzity, poskytují útočiště mnoha drobným živočichům.

V sobotu 23.4. je v plánu podél cyklostezky vysadit 245 keřů! Přijďte přiložit ruku k dílu a oslavte Den Země tím nejlepším způsobem.

Ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO pořádá ČSOP Klenice.

Vzdělávací program pro děti související se stromy a keři připraví stejně jako loni Ekocentrum Zahrada DDM, pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení.

Na akci je nutné se zaregistrovat ZDE (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfTNlV3wNdCORgOjm5UEa1sadOKWWYsZwTDIOx3LobbLBkRA/viewform?usp=pp_url)

Více informací na  https://dnyzeme.cz/sazime-spolecne/

Děkujeme všem z Vás, kteří se zapojujete do společných akcí. Například letošní akce „Ukliďme Česko“ v NPP Mladá byla v mnohém výjimečná. 2.dubna se uklízelo největší chráněné území v našem regionu. Akce se zúčastnilo téměř 200 osob a dohromady jsme nasbírali více než 17 t odpadu.