Menu

Small Talk Mr. Schnake

27.11.2023

Ve čtvrtek 16.11. 2023 měli studentky a studenti 3. ročníku Škoda Auto Vysoké školy v rámci předmětu B2B Marketing možnost seznámit se a diskutovat se členem představenstva pro oblast Nákupu, panem Karstenem Schnake, kterého na akademické půdě přivítal rektor vysoké školy doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc.

Karsten Schnake krátce představil publiku oblast Nákupu ve Škoda Auto a přiblížil, jak on osobně vnímá poslání a činnost moderního nákupu. Dále se studenti dozvěděli, jaká je vize budoucnosti do roku 2030 a o rozvoji udržitelnosti v rámci automobilového průmyslu. Pan Schnake také neopomněl zdůraznit důležitost nově otevřeného studijního oboru Nákup pro vzdělávání mladých expertů – nákupčích, kteří již během studia obdrží skvělou teoretickou i praktickou průpravu pro zvládání výzev budoucnosti.

Následná diskuse se odehrávala ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře, a byla velmi otevřená. Studenti se mimo jiné dozvěděli také o projektu „Káva“, v rámci, kterého se káva pro zaměstnance nakupuje přímo od farmářů z Indie a Tanzanie a praží se lokálně v Bezděčíně. Zbytkový odpad z produkce kávy by se měl již brzy využívat k činění kůže v interiéru modelu Škoda Kodiaq. Tímto chtěl pan Schnake studentům ukázat, že je třeba mít otevřenou mysl i nekonvenčním nápadům.

Na závěr pan Schnake studenty vyzval, ať to jsou v budoucnu právě oni, kdo budou přicházet s inovativními nápady a řešeními a popřál jim hodně úspěchů ve studiu a kariéře. 

340A5716.jpg
340A5755.jpg
340A5814.jpg
schnake.jpg