Menu

Smlouvu o stáži ve společnosti ŠA podepsalo 11 studentů programu S&W

05.10.2023

Smlouvu o stáži ve společnosti Škoda Auto a.s. podepsalo 11 studentů programu duálního vzdělávání

STUDY&WORK je unikátní program, který umožňuje studentům Škoda Auto Vysoké školy kombinovat studium v bakalářských a magisterských studijních programech s neobyčejně rozsáhlou, kvalitní a velmi dobře finančně ohodnocenou odbornou stáží. Od prvního kontaktu s vysokou školou si tak student buduje úspěšnou kariéru, získává cenné odborné zkušenosti a zvyšuje svou uplatnitelnost na trhu práce.

Společnost Škoda Auto a.s. si v letošním roce vybírala studenty z programů Průmyslový management a Podniková ekonomika a manažerská informatika, specializace Logistika a management a zcela nové specializace Nákup. U výběrového řízení, které přijetí do programu duálního vzdělávání předchozí, uspělo 11 studentů, ti nyní podepsali se ŠA smlouvy a se zahájením zimního semestru je zároveň čeká i nástup na pracovní pozice.

Na jaké pozice studenti nastoupí doplňuje Ing. Alžběta Budinská: „V letošním roce jsme vybírali studenty přihlášené do programu S&W z oborů průmyslového managementu, logistiky a management kvality a podnikové ekonomiky a manažerské informatiky a nákupu. Tito studenti následně nastoupí na stáže v oblastech, které se zabývají například systémovým řízením výroby komponentů, technickým servisem logistiky nebo lakovny a mnoha dalších.“

Studenti technických programů a specializací budou kromě stáže ve společnosti Škoda Auto od zimního semestru využívat k výuce také Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce, které je koncipované jako malá továrna. V nadstandardně vybavených laboratořích a výzkumných centrech, která simulují reálný provoz průmyslového podniku získají studenti ŠAVŠ další neocenitelné znalosti a zkušenosti od odborníků z praxe, které také významnou měrou přispějí k jejich uplatnění na trhu práce v tuzemských i zahraničních firmách.

Spolupráce Škoda Auto Vysoké školy a Škoda Auto a.s. v rámci programu duálního vzdělávání započal v akademickém roce 2019/2020 a mezi tuzemskými i zahraničními uchazeči je každoročně o tuto formu studia velký zájem. Za dobu spolupráce se také rozšířila nabídka pozic ze strany jednotlivých oddělení společnosti a v letošním roce se mohli do programu přihlásit také studenti zcela nové specializace Nákup, kterou ŠAVŠ od zimního semestru 2023/24 nabízí.  

IMG_4391.jpg
IMG_4385.jpg