Menu

Tři studenti ŠAVŠ ve finále prestižní Ceny Laurina a Klementa

12.12.2023

Dne 7. 12. 2023 od 14:00 proběhlo ve Škoda Trainning Center slavnostní finále soutěže o Cenu Laurina a Klementa za účasti odborných zástupců jednotlivých oblastí Škoda Auto a akademiků vysokých škol.

Do finále bylo vybráno deset finalistů, kteří postupně prezentovali své závěrečné práce a jejich přínos pro automobilku Škoda Auto. Do užšího desetičlenného finále postoupili také tři studenti(absolventi) ŠAVŠ - Dominik Smetana, Lukáš Gerhardt a Magdaléna Pražáková - se svými bakalářskými pracemi. Následně došlo k hodnocení jednotlivých finalistů akademiky a zástupci Škoda Auto. Cenu Laurina a Klementa získala absolventka ČVUT za svoji diplomovou práci zaměřenou do oblasti Nářaďovny.

Magdalena Pražáková prezentovala výstupy ze své bakalářské práce na téma: "Analýza a optimalizace podmínek práce mistrů ve společnosti Škoda Auto a.s.," Lukáš Gerhardt představil práci na téma: "Faktory ovlivňující prodej vozidel Škoda Auto na britském trhu" a Dominik Smetana akcentoval moderní téma: "Chatbot pro automatizované jednání ve společnosti ABC". 

Cena Laurina & Klementa je soutěž organizovaná společností Škoda Auto, která oceňuje vysokoškolské studenty za jejich vynikající závěrečné práce v oblastech technologie, vývoje, výroby a logistiky. Soutěž je zaměřena na praktické aplikace teoretických znalostí ve spojení s reálnými potřebami firmy. Vítěz obdrží finanční odměnu ve výši 80 000 korun, zatímco ostatní finalisté získají 30 000 Kč. Tato iniciativa je součástí širší strategie společnosti Škoda Auto na podporu technického vzdělávání a profesního rozvoje mladých talentů. 

Všem našim studentům děkujeme za skvělou reprezentaci ŠAVŠ a gratulujeme k účasti ve finále, jedná se skutečně o velký úspěch!