Jsme tu pro vás

Studijní poradenství

Zvažujete studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole a nevíte, jaký obor si zvolit? Nebo jste naopak studentem ŠKODA AUTO Vysoké školy a potřebujete se zorientovat ve studiu?

V rámci poradenství pro uchazeče Vám poradíme s výběrem studijního oboru a pomůžeme Vám se zorientovat ve vysokoškolském systému (kreditový systém, systém výuky formou přednášek a seminářů apod.)

Poradenství pro stávající studenty zahrnuje: pomoc při přestupu z jiné vysoké školy, seznámení se zázemí vysoké školy, pomoc při řešení studijních problémů během studia.

Kontaktujte prorektora pro studijní záležitosti Mgr. Petra Šulce – petr.sulc@savs.cz.

Pro poradenství v oblasti poplatků spojených se studiem či výběrem ubytování kontaktujte Ing. Lucii Bydžovskou – lucie.bydzovska@savs.cz či +420 730 803 152.

Kariérní poradenství

ŠKODA AUTO Vysoká škola zajišťuje komplexní poradenství v oblasti praxí, uplatnění po absolvování studia i v oblasti zakládání start-up firem.

Nevíte, kam na praxi či si nevíte rady, kde praxi hledat?

Pomůžeme vám dle oboru Vašeho studia vybrat vhodnou pozici! Informovat se můžete také o podmínkách praxí či o procesu žádání o praxe. Rádi s Vámi zkonzultujeme také vaše CV.

Pro sjednání konzultace kontaktuje naši koordinátorku praxí Mgr. Alenu Bednárovou na e-mailu alena.bednarova@savs.cz nebo na telefonním čísle 730 803 125.

Interkulturní poradenství

Plánujete vyjet do zahraničí a rádi byste se dozvěděli něco více o kultuře vyjíždějící země? Chcete vědět, jak se správně adaptovat v cizí zemi?

Interkulturní poradenství v oblasti výjezdů do zahraničí poskytuje Mgr. Lenka Stejskalová, MBA – konzultaci si můžete sjednat přes e-mail lenka.stejskalova@savs.cz.

Jste student ze zahraničí a potřebujete poradit s Vaší vízovou povinností? Kdy a jak kontaktovat cizineckou policii? Co vše musíte zařídit před Vaším nástupem do studia?

Poradenství pro zahraniční studenty – vízové povinnosti, nostrifikace a další, poskytuje Bc. Barbora Bukovanová. Kontaktovat ji můžete na e-mailu barbora.bukovanova@savs.cz nebo na telefonním čísle 326 823 003.

Psychologické poradenství

Neočekávanost či náročnost stresové situace může vést k tomu, že naše způsoby vyrovnávání se se stresem nestačí, nefungují, a je proto užitečné vyhledat pomoc odborníka (psychologa, psychoterapeuta). Naše rozhodnutí využít služeb psychologa je často ovlivněno mýty, předsudky, nereálnými představami a očekáváními.

Návštěva psychologa (vyhledání odborníka) není projevem slabosti, ale naopak důkazem reálného zhodnocení aktuálního stavu a odhodlání řešit ho.

Sdělované informace jsou přísně důvěrné.

Pro sjednání konzultace kontaktujte PhDr. Ingrid Matouškovou, PhD. Na e-mailu ingrid.matouskova@savs.cz.