Praktické informace a ubytování

Umístění školy - doprava

Areál ŠAVŠ Na Karmeli je situován do historické části Mladé Boleslavi, dobře dosažitelný z autobusového nádraží, železniční zastávky Mladá Boleslav-Město, i vlastní dopravou autem. V bezprostřední blízkosti školy se nachází dva parkovací domy (parkovací dům Jaselská, parkovací dům Militká na Staroměstském náměstí) a několik parkovacích ploch (Českobratrské náměstí, Komenského náměstí).

Pobočka školy v Praze na Jižním Městě se nachází v dobré dopravní dostupnosti od metra C – Chodov nebo Opatov (zastávka autobusu Volha). Při cestě autem mohou studenti a ostatní návštěvníci školy využít pakovací plochu v ulici Dunovická (parkovací místa v ulici Chemická jsou určena pouze zaměstnancům ŠAVŠ). Více informací o pobočce v Praze najdete zde.

Ubytování

ŠKODA AUTO Vysoká škola nevlastní žádné ubytovací zařízení, ale může doporučit níže uvedené ubytování. V případě potřeby se obracejte na jednotlivé ubytovatele.

Mladá Boleslav

 

UBYTOVÁNÍ NA KARMELI

Adresa: Českobratrské náměstí 75, 29301 Mladá Boleslav
Kontakt: p. Jindráková - mail: info@ubytovaninakarmeli.cz , tel: 777 624 499, p.Nedvěd: 602 422 411 Web: www.ubytovaninakarmeli.cz

Ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích, přibližně 50 m od školy. Parkoviště není k dispozici. V objektu je možné domluvit večeře. Cena za lůžko 4 500 Kč/měsíc. Pro ubytování je nutné se prokázat potvrzením o studiu. Smlouva se uzavírá standardně na celý akademický rok. Po předchozí dohodě s ubytovatelem lze smlouvu uzavřít na kratší lhůtu.

 

APARTMENTS MB s.r.o.

Adresa: Tř. Václava Klementa 209, 293 01 Mladá Boleslav
Kontakt: +420 728 171 171, office@apartmentsmb.cz Web: www.apartmentsmb.cz

Společnost APARTMENTS MB s.r.o. se zabývá pronájmem bytů, které jsou zařízené a vybavené. Nabízí byty 1+kk, 1+1, cena je 12 000Kč/ měsíc včetně záloh za energie. 2+kk, 2+1, cena je 14.-15.000Kč/ měsíčně včetně záloh, 3+kk a 3+1 cena je 18.000Kč/měsíčně včetně záloh.

Byty si můžete prohlédnout na www.apartmentsmb.cz.

Výše zmíněné ceny jsou platné v období akademického roku. Na základě rozhodnutí ubytovatele mohou být ceny v průběhu prázdnin navýšeny.

Zahraniční studenti, na které se vztahuje vízová povinnost, mohou zaslat objednávku ubytování přímo na ŠKODA AUTO Vysokou školu. Po obdržení objednávky studenti obdrží potvrzení o ubytování, které je možné použít pro vízové účely.

Pokud se rozhodnete pro pronájem bytu, pro vízové účely je potřeba předložit potvrzení o pronájmu, které splňuje kritéria stanovená Ministerstvem vnitra ČR. Více na webu MV ČR.

 

UBYTOVÁNÍ V HOTELU VĚNEC

Adresa: Staroměstské nám. 89, 293 01 Mladá Boleslav

Kontakt: Ing. Kateřina Kulhavá M.A.; mail: katerina.kulhava@savs.cz; tel: +420 730 803 182

Ubytování ve 2 lůžkových pokojích, přibližně 5 minut chůze od školy. Placené parkoviště před hotelem. Cena za lůžko 4 500 Kč/měsíc. Smlouva se uzavírá standardně na celý akademický rok.

Praha

Studenti se mohou ubytovat na kolejích, které jsou poblíž areálu VŠE. Na výběr jsou levnější koleje, např. kolej Blanice (adresa Chemická 955), kde se ceny pohybují od 99 do 188 Kč za osobu a noc v závislosti na výběru pokoje. Další možností je využití o něco dražšího ubytování v ApartmanStudent (adresa Chemická 951), kde je cena za ubytování od 219 do 249 Kč/osoba/noc.

Studenti, kteří jsou již zapsáni do studia, vidí též podané inzeráty studentů, kteří hledají spolubydlícího nebo nabízí ubytování, v informačním systému školy AIS na tzv. Nástěnce.

Stravování


Mladá Boleslav

Studenti vysoké školy si mohou v pracovních dnech v jídelnách ŠKODA AUTO zakoupit jedno hlavní jídlo (například oběd) za cenu 25 až 50 Kč podle vybraného pokrmu. Stravování je zajišťováno společností Aramark, jejíž provozovna je také v areálu Na Karmeli.

Praha

Pro stravování mohou studenti využít menzu VŠE, která je umístěna v přízemí budovy. Každý den je na výběr ze 2 polévek a 6 hlavních jídel (ceny přibližně do 60 Kč). Studenti mají nárok na 1 dotované jídlo denně. V budově jsou také rozmístěné výdejní automaty.