Proč studovat na ŠAVŠ

Chcete mít již na začátku kariéry náskok před ostatními?
Pojďte studovat na ŠKODA AUTO Vysokou školu!
Čím se odlišujeme od ostatních?

Unikátní zaměření

Díky kombinaci ekonomického vzdělání s kvalitním technickým základem, dobrou jazykovou přípravou a praktickými znalostmi, které získáte v rámci praktikantských pobytů, se v praxi rozhodně neztratíte.

Vynikající uplatnitelnost

Naši absolventi se uplatňují od pozic v marketingu a PR po audit, controlling, logistiku, technický vývoj až po nákup – a to nejenom v oblasti automobilového průmyslu. O tom, že se jim v praxi výborně daří, svědčí i aktuální nulová nezaměstnanost absolventů ŠKODA AUTO Vysoké školy. Absolventi se uplatňují nejenom v České republice, ale i v zahraničí.

Kvalitní pedagogové

Učte se od těch nejlepších – naši pedagogové realizují nejenom výukovou a vědecko-výzkumnou činnost, ale řeší také projekty pro přední světové průmyslové společnosti.

Praxe v ČR i zahraničí

V bakaláři povinně na semestr, v navazujícím magisterském studiu volitelně na tři měsíce – praxe v České republice nebo v zahraničí je nedílnou součástí prezenčního studia na naší škole. Pro praxi si můžete zvolit některou z našich českých partnerských společností anebo vycestovat do zahraničí.

Auto pro každého studenta

Řešíte, jak se dostat do školy i ze vzdálenějšího regionu? Využijte náš program STUDY&DRIVE a vyberte si vůz ŠKODA na operativní leasing za stejných podmínek, jako mají zaměstnanci ŠKODA AUTO a. s. Program můžete využít také pro kohokoliv z rodiny. Více informací zde.

Práce v oboru již od 1. semestru

Pro vybrané specializace jsme ve spolupráci s podniky připravili program STUDY&WORK, který Vám umožní studovat, pracovat v oboru a zároveň vydělávat již od prvních dní na vysoké škola. Navíc za zajímavé podpory ve formě stipendia. Chcete být vždy o krok napřed a jste ochotni věnovat svůj čas naplno studio a práci? Pak právě vám je určený tento program.

Individuální přístup

U nás nebudete jenom číslem v seznamu. Naši vyučující jsou Vám k dispozici nejenom ve výuce, ale i v rámci svých konzultačních hodin a na e-mailu. Naše studijní oddělení je vám vždy připraveno pomoci – můžete je navštívit v pravidelných úředních hodinách nebo je kontaktovat přes kontaktní centrum. Studentům nabízíme také poradenství v nejrůznějších oblastech.

Zahraniční pobyty

Do zahraničí za praxí nebo za studiem - vycestovat s námi můžete na některou z více než 40 partnerských univerzit a do více než 32 partnerských podniků po celém světě.

Experti z praxe ve výuce

Ve výuce se můžete setkat také s řadou odborníků z praxe. Mimo zvaných přednášek u nás vyučujeme několik předmětů, v rámci kterých se v přednáškách setkáváte s manažery ze ŠKODA AUTO a.s.

Certifikace

Získejte k diplomu ještě něco navíc. V rámci studia u nás můžete po splnění určených podmínek zdarma získat řadu odborných i jazykových certifikátů. Se záštitou České logistické asociace vydáváme certifikáty Logistický management I a Logistický management II, na naší pražské pobočce je možné získat certifikát IT management a ve spolupráci se společností ŠKODA AUTO a.s. jsme pro studenty připravili nákupní certifikáty.

Práce s talenty

Nejnadanější u nás studují zdarma. Díky našemu motivačnímu programu u nás můžete získat stipendium ve výši školného. Nedosáhli jste na motivační program? Nevadí – za výborný prospěch si můžete zažádat o prospěchové stipendium. Talentovaní studenti se mohou také podílet na řešení vědecko-výzkumných projektů pro přední průmyslové výrobce v České republice – a to se vám v životopise určitě neztratí.

Moderní zázemí

Výuka v Mladé Boleslavi probíhá v zázemí moderního areálu Vzdělávacího centra Na Karmeli. Pro studenty v Praze jsou k dispozici prostory na Jižním Městě, kde je připraveno kompletní zázemí (výukové prostory, studovna, menza, studijní oddělení...).

Double Degree programy

S vybranými univerzitami nabízíme Double Degree programy, v rámci kterých můžete po absolvování studia u nás a splnění určených předmětů na zahraniční univerzitě získat náš i zahraniční titul! Double Degree programy aktuálně nabízíme ve spolupráci s University of Applied Sciences Uper Austria a Seinäjoki University of Applied Sciences. Více o Double Degree programech zde.

Mezinárodní rozměr

Kvalitu studia potvrzuje nejenom naše česká akreditace, ale také akreditace ACBSP, kterou jsme získali v roce 2015. Ta našim studentům a absolventům otevírá cesty na další pracovní trhy, a to především ty mimoevropské.

Podpora start-upů

Své nápady na vlastní podnikání si u nás můžete ověřit v rámci programu SIC LAB ŠAVŠ, který ve spolupráci se Středočeským inovačním centrem realizujeme přímo v Mladé Boleslavi. Připraveny jsou pro vás i samostatné konzultace ke start-upům v neformálních prostorách InnoCube.


Mladá Boleslav nebo Praha

Pro studium si můžete zvolit nejenom Mladou Boleslav, ale vybrané specializace je možné studovat také na naší pražské pobočce.