Menu

Adam Hemerka, student ŠAVŠ, součástí úspěchu florbalového týmu v semifinále MS

15.11.2022

Student naší školy Adam Hemerka je členem florbalového týmu, který získal na mistrovství světa v Curychu stříbrnou medaili.

Adam Hemerka k úspěchu týmu dodává:  „Celé MS jsem si náramně užil. Máme skvělou partu lidí, která si šla za svým cílem. Nejsilnějším zážitkem bylo semifinále, kdy jsme před 12000 švýcarskými fanoušky vyloupili Švýcary v poměru 11:3 a po 18. letech jsme mohli zabojovat o nejcennější kov. V zápase jsem navíc vstřelil dvě branky, o to speciálnější to pro mě byl zápas, kdy jsem mohl vstřelené góly prožívat a oslavovat před českým kotlem a moji rodinou, která mě přijela podpořit. Finále nakonec nedopadlo podle našich představ, ale být druzí nejlepší na světě nezní taky zle. Postupnými kroky se blížíme k vysněnému snu. A to být MISTRY SVĚTA. Celé MS jsem na hřišti strávil v první lajně, kde jsem se cítil dobře. S těžšími zápasy přišlo i větší sebevědomí a utkání od utkání to bylo lepší a lepší.“

Týmu gratulujeme k vítězství, které je největším úspěchem českého florbalu za osmnáct let. 

Mistrovství světa ve florbale 2022 probíhalo od 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku a triumf obhájil florbalový tým ze Švédska. 

hemerka_tým.png