Menu

HOSTEM ŠAVŠ radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu

23.09.2021

Radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. Milan Vácha v rámci své návštěvy Mladé Boleslavi zavítal na ŠKODA AUTO Vysokou školu

Mgr. Milan Vácha je radním Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu. Cílem jeho návštěvy na ŠKODA AUTO Vysoké škole, bylo blíže poznat jedinou soukromou vysokou školu Středočeského kraje.

ŠKODA AUTO Vysoká škola, ŠKODA AUTO a.s., SOU strojírenské a Střední průmyslová škola, jsou vzdělávací instituce, které Milan Vácha během své návštěvy v Mladé Boleslavi navštívil.

Zmiňovaná vzdělávací zařízení jsou úzce spjata s největším tuzemským výrobcem automobilů, jímž je ŠKODA AUTO a.s., která poskytuje studentům potřebné praxe během studia a připravuje je i na budoucí zaměstnání.

„Spolupráce se ŠKODA AUTO je velmi přínosná a jsme rádi, že nám ŠKODA "vykrývá" určitý segment oborů, neboť jako zřizovatelé škol pracují profesionálně a své školy mají na vysoké úrovni a špičkově vybavené," dodal k návštěvě vzdělávacích institucí Mgr. Milan Vácha. 

SOU strojírenské i Střední průmyslová škola připravují mladé odborníky pro povolání na pozicích středních technických kádrů, tak pro vysokoškolské studium. Svým studentům nabízí v rámci modernizace školství obory např. v oblasti IT systémů. Studenti těchto oborů pak mají možnost pokračovat ve studiu na ŠKODA AUTO Vysoké škole, která má ve své nabídce studijní program Podniková ekonomika a manažerská informatika na bakalářském stupni studia a nově i na stupni magisterském. Součástí bakalářského studia na vysoké škole, jsou povinné praxe, které studenti nejčastěji vykonávají právě ve zmiňované ŠKODA AUTO a.s., kde jim důležité vědomosti poskytují přímo odborníci z praxe.

"Dobrá pověst školu předchází, kolegové z odboru školství mne informovali o vysoké kvalitě, takže má očekávání byla vysoká. Přesto jsem byl překvapen a nadšen nejenom z vybavení, ale i z moderního pojetí samotné pedagogiky," uvedl k návštěvě ŠKODA AUTO Vysoké školy Milan Vácha.