Menu

Pomáháme s budováním kvalitního vysokoškolského vzdělávání v Afghánistánu

23.09.2021

Pomáháme s budováním kvalitního vysokoškolského vzdělávání v Afghánistánu

Vedoucí katedry marketingu a managementu ŠKODA AUTO Vysoké školy doc. Ing. Pavel Štrach, Ph.D. et Ph.D. předsedal hodnotícímu panelu pro studijní programy Bachelor of Business Administration (BBA), Finance (BBA), Operations Management/Management (BBA), Accounting (BBA) a Master's Business Administration (MBA) vyučované na Americké univerzitě v Afghánistánu (American University of Aghanistan).

Hodnotící panel, který dále tvořily Dr. Doug Gilbert z Walden University (Minneapolis, USA) a Dr. Parag Amin ze SIES College of Management Studies (Mumbai, Indie), posoudil naplňování globálních kritérií kvality podnikohospodářských studijních programů podle standardů Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP) a stanovil konkrétní oblasti pro další zlepšení výuky, výzkumu a organizace školy. Za afghánskou stranu naplňování standardů obhajovali mj. Dr. Coleen Foster, Dr. Victoria C. Fontan, Dr. Arni Arnthorsson, Dr. Enakshi Sengupta, pan Zarif Karimi a Dr. Flor Cubero. Výsledná zpráva hodnotícího panelu umožnila Americké univerzitě v Afghánistánu převzít historicky první mezinárodní akreditaci na výroční konferenci ACBSP v Miami 27. června 2021. 

Studijní programy ŠKODA AUTO Vysoké školy jsou plně akreditovány podle standardů ACBSP již od roku 2014. Accreditation Council for Business Schools and Programs je největším nezávislým akreditačním orgánem ve vysokém školství sdružujícím více než 800 vysokých škol a 13.000 vysokoškolských expertů z celého světa. ACBSP je přidruženým členem ENQA, evropské asociace pro kvalitu ve vysokoškolském vzdělávání. Doc. Pavel Štrach působí v ACBSP taktéž jako mentor a člen Bylaws Committee.