Menu

Úspěch mezinárodního projektu Blended Learning International Cooperation (BLIC) s účastí ŠKODA AUTO Vysoké školy

23.09.2021

Úspěch mezinárodního projektu Blended Learning International Cooperation (BLIC) s účastí ŠKODA AUTO Vysoké školy

ŠAVŠ je součástí mezinárodního projektu Blended Learning International Cooperation (BLIC), který se umístil v top 5 mezi nejinovativnějšími projekty hybridní výuky mezinárodního managementu v rámci asociací Academy of International Business

Projekt hybridní spolupráce ve výuce je navržen tak, aby zlepšil dovednosti a kompetence studentů pro jejich uplatnění v mezinárodním pracovním prostředí globalizovaného světa. BLIC program obsahuje moduly, které učí studenty jak navázat a udržovat dlouhodobé mezinárodní obchodní vztahy. Studenty zároveň připravuje na identifikaci faktorů ovlivňujících úspěch mezinárodního obchodu a je vytvořen tak, aby posílil kompetence, jako je rozpoznávání, popis, vysvětlování, porovnávání, tlumočení a aplikace obchodních konceptů prostřednictvím spolupráce.

Kromě ŠKODA AUTO Vysoké školy je do projektu BLIC zapojena Duale Hochschule Baden-Württemberg z Německa, Keele University z Anglie a Reykjavík University z Islandu. Komunikaci v rámci mezinárodního projektu usnadňují platformy jako je Zoom, Adobe Connect, WhatsApp, Skype a BigBlueButton, které využívají studenti i jednotliví lektoři. Studenti všech zúčastněných univerzit plní role management konzultantů a oponentů, kteří mají za úkol reprezentovat reálné firmy pronikající na cizí trhy. Úkolem studentů je také analyzovat a zkoumat byznys a dále také možnosti a podmínky mezinárodních trhů, mezi které patří např. Čína, Indie, Brazílie, Rusko.

ŠKODA AUTO Vysoká škola je do projektu BLIC zapojena s předmětem magisterského studia Mezinárodní management. Garantem a konzultantem strategie projektu je za ŠAVŠ Mgr. Emil Velinov, Ph.D z Katedry marketingu a managementu.