Menu

Vstup do databáze Statista v říjnu ZDARMA pro studenty, akademiky i zaměstnance ŠAVŠ

04.10.2022

ŠKODA AUTO Vysoká škola získala na celý měsíc říjen zkušební přístup do databáze Statista zcela zdarma.

Statista je jednou z největších světových platforem pro statistiky a údaje o trhu s přístupem k více než 1,5 milionu statistik, prognóz, dokumentů, zpráv a infografik na 80 000 témat z více než 22 500 zdrojů. Platforma kombinuje ekonomická data, spotřebitelské poznatky, průzkumy veřejného mínění a demografické trendy. Všechna tato data lze stáhnout během několika sekund ve 4 různých kancelářských formátech. Navíc každý student, přednášející a zaměstnanec získá plná práva na zveřejnění a použití dat.

Součástí databáze je např. také Globální spotřebitelský průzkum, kde je možné získat poznatky o spotřebitelích z průmyslových odvětví a trhů po celém světě. Globální spotřebitelský průzkum Statista, zároveň pokrývá offline a online svět, nabízí globální pohled na spotřebu a používání médií. Díky této databázi je možné porovnat globální a regionální trendy v chování spotřebitelů po celém světě: Globální spotřebitelský průzkum se provádí ve více než 55 zemích a územích s až 60 000 respondenty v každé zemi a aktualizuje se.

Statista zahrnuje také firemní databáze, kde je možné získat relevantní informace a přehled o více než 60 milionech soukromých a více než 50 000 společnostech kótovaných na burze po celém světě. Databáze také umožňuje nahlédnout na nejdůležitější obchodní informace na první pohled a získat přehled o průmyslových odvětvích.

Více informací o databázi naleznete zde.