Menu

ŠAVŠ a VŠB - TUO spolupracuje na  projektu zadaném TAČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR

23.06.2023

Škoda Auto Vysoká školy a Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě společně řeší projekt, jehož zadavateli jsou Technologická agentura ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Výstupy spolupráce vzdělávacích institucí budou sloužit k návrhu strategického rámce vysokoškolského vzdělání v České republice a cílem je, aby vysoké školství mohlo v budoucnu lépe a pružněji reagovat na trendy v automobilovém průmyslu.

Rektor Škoda Auto Vysoké školy doc. Ing. Pavel Mertlík, CS.c., který je členem řešitelského týmu k projektu pro časopis       Český Autoprůmysl uvádí: „Jsem rád, že i díky tomuto projektu bude možno trendy jako digitální transformace, udržitelnost a environmentální odpovědnost, odolnost a flexibilita dodavatelských řetězců nebo nové obchodní modely promítnout do vládních strategií pro průmysl a pro vysokoškolské vzdělávání, neboť Česká republika je nejprůmyslovější zemí Evropské unie a automobilový průmysl jejím hlavním motorem.“

Celý příspěvek k projektu Návrh strategického rámce vysokoškolského vzdělávání pro sektor Automotive naleznete na stránkách 14. - 20. v časopise Český Autoprůmysl.

ČESKÝ AUTOPRŮMYSL

Kromě výše zmiňovaného projektu Návrh strategického rámce vysokoškolského vzdělávání pro sektor Automotive je Škoda Auto Vysoká škola zapojena do projektu VRTOUCH | Modulární vrtná souprava pro aplikace v prostorově omezených prostředích s ekologicky šetrným pohonem a do projektu NCK pro průmyslový 3D tisk.

Podrobnosti o projektech naleznete ZDE.