Menu

IT Akademie pro děti

Chcete, aby vaše děti poznaly svět 0 a 1 z rukou odborníků již od útlého věku?

Chcete využít jejich čas za počítačem efektivně a udělat z něj investici do jejich budoucnosti?

Pokud ano, zapojte vaše děti do projektu IT Akademie, který vznikl spojením  ŠAVŠ s odborníky z praxe, kteří dovedou svět PC, robotů a jednoduchého programování představit již dětem od 8 let.

Po celý rok budou mít vaše děti možnost formou zájmového kroužku zkoušet ovládat, vymýšlet a získávat sebevědomí v nejrychleji se rozvíjejícím odvětví - v IT.

KAPACITA NAPLNĚNA!

                                                                                                                                                             KAPACITA JIŽ NAPLNĚNA!

Cíle IT Akademie pro děti:

 - Vybavit děti základními znalostmi, které budou základem pro úspěšné studium či kariéru.

- Představit jim svět IT v pokročilé, ale přesto pro ně zvládnutelné formě.

- Získat sebevědomí a prohloubit logické myšlení.

- Dát prostor pro práci s nadšenými odborníky, kteří umí hodiny IT udělat zábavné, ale přitom dostatečně „challenging“.

- Zefektivnit čas u počítače bez rutinních PC her a dát jim do ruky nástroj, který bude celoživotním benefitem.

- Zapojit děti, které svět PC zajímá, ale v běžné škole nemají možnost jít do hloubky.

- Představit svět PC všem dětem – i děvčatům, které by mohly být v IT velice schopné a získat budoucí nezávislost, ale zatím nedostaly šanci.

Jak IT Akademie pro děti funguje?

Po celý rok se děti budou setkávat ve zcela nových úžasných prostorách vzdělávacího centra Na Hejdovce, v laboratořích plných nejmodernější techniky a počítačů. Dva 45min bloky (90 minut týdně) poskytnou dostatek prostoru pro zapojení mozkových závitů, tvorbu a zábavu.

IT Akademie pro děti je založena na postupném zdokonalování a zakládá si na poskytnutí praktických zkušeností s fascinujícím zapojením robotů a techniky. Od září po dobu 1 měsíce se děti budou moci ve 4 samostatných blocích seznámit s Ozoboty, začnou chápat základní principy příkazů a programování zábavnou formou.

Od října do listopadu se budou věnovat programování ve Scratchi, což je vizuální jazyk navržený pro výuku programování a pro tvorbu jednoduchých her či animací.

A od prosince  do ledna 2024 se naučí ovládat a programovat jednoduché stroje, jako např. měřit teplotu nebo snímat pohyb a tyto informace zasílat do cloudu či řídit autíčka AlphaBot2. To vše pomocí  programovacích destiček micro:bit.

Od února do června budou mít vaše děti možnost se učit skutečnému programování webových stránek. Naučí se základy zobrazovacích jazyků HTML a CSS a hlavně programovací jazyk JavaScript, pomocí něhož lze webovou stránku oživit a rozpohybovat. Naprogramují si tak nejen "povinnou" kalkulačku, ale třeba i jednoduchou grafickou hru. 

Pokud bude vaše dítě chtít pokračovat i další rok a zůstat součástí IT Akademie pro děti i nadále, vezmeme je na cestě IT do ještě více fascinujícího světa - skutečného programování webových aplikací s programováním v jazyce Node.js. a s využitím databází. Těm pokročilejším pak nabídneme možnost získat základní dovednosti pro programování "velkých" her v nástroji Unity a jazyce C++.

Dejte svým dětem příležitost odejít do skutečného světa  IT a přihlaste je na IT Akademii! Počet míst omezen. 

Cena: 3000,-Kč/pololetí 

Libor Švejda - malá.jpg

Lektorem IT Akademie je Libor Švejda. Ten má celou svoji profesní dráhu spojenou s programováním. Samostatně či v rámci týmů vyvíjel aplikace od jednoduchých her přes webové projekty až po rozsáhlé systémy finančních institucí. Jeho silnou stránkou vždy byla snaha zjednodušit a zkvalitnit práci v týmu vývojem pomocných nástrojů, které jeho kolegové velmi oceňovali a velmi rádi používali. V současné době vyučuje základy algoritmizace a programování na dvou gymnáziích a vede kurzy programování pro děti a mládež. Školí také učitele, aby používali nástroje a postupy, které vedou ke správnému pochopení základů algoritmizace a programování u dětí a studentů na základních a středních školách. V této souvislosti přednášel ředitelům škol a učitelům např. na konferenci Počítač ve škole v letech 2021 a 2022 či na akci Technologie do škol v Liberci v roce 2022. Aktivně spolupracuje i s IT akademií WeCanCode. Jeho snahou a cílem je přilákat co nejvíce holek a kluků k programování jako koníčku, který se i pro ně může stát velmi zajímavou profesí.

Mezi jeho zájmy patří také cyklistika, lyžování běžecké i sjezdové, turistika a aktivní provozování klasické hudby (je členem Mladoboleslavského komorního orchestru).

Kontaktní osoba: Iva Crookston

email: ext.iva.crookston@savs.cz +420 731 900 270