Pohledem studentů

„Moje praxe proběhla ve společnosti ŠKODA AUTO a. s. v technickém vývoji na oddělení EEL. Jsem velice spokojená s pozicí, kterou jsem si vybrala pro vykonávání mé odborné praxe. Především kolektiv je značně důležitý, zejména při práci s lidmi a ten jsem si nemohla přát lepší. Poznala jsem báječné lidi, kteří mě podporují a baví mě s nimi pracovat.“

Studentka ŠAVŠ Eva Soustružníková se podělila o svou zkušenost z povinné praxe ve ŠKODA AUTO a. s.

„Stáž ve "škodovce” byla hlavní priorita už při výběru Vysoké školy. Jsem tedy moc rád, že jsem jí jako student ŠAVŠ mohl absolvovat v největším a nejznámějším českém podniku.“

Jiří Motl absolvoval povinnou školní stáž ve ŠKODA AUTO a. s. a podělil se s námi o svou zkušenost.

„Poznal jsem novou kulturu, nové přátele, zlepšil jsem si němčinu, poprvé ochutnal sushi a zamiloval jsi vietnamskou kuchyni“. Student ŠAVŠ Michal Petrlík vypráví o svém studijním pobytu v bavorském univerzitním městě Regensburg.

Student ŠAVŠ Michal Petrlík se podělil o svá nejen studijní dobrodružství při pobytu v Německu.

"Program Study and Work je skvělá zkušenost nejenom pro automobilové nadšence, ale pro každého, kdo se chce v budoucnu dobře uplatnit," říká Matúš Toráč, student duálního studia na ŠAVŠ

Rozhovor se studentem programu Study and Work

„Půlroční stáž v Bentley byla skvělou zkušeností a přínosem do budoucího, ať už pracovního, tak osobního života. Jsem rád za tuto zkušenost, se všemi dobrými i špatnými událostmi či zážitky, za skvělou partu, která se mnou ze ŠAVŠ v Bentley byla, a vřele všem doporučuji vyjet do zahraničí a zažít to na vlastní kůži.“

Lukáš Paták měl možnost vyzkoušet si delší dobu žít a pracovat v zahraničí a současně zažít, jaké je pracovní prostředí, procesy a postupy v korporátním světě. Při svém pobytu v městečku Crewe poznal spoustu zajímavých lidí z různých koutů světa, viděl odlišné kultury a zvyklosti.

„Jsem ráda, že neodejdu ze školy s životopisem, ve kterém kolonka pracovní zkušenosti bude prázdná,“ říká Lucie Králová k absolvování povinné praxe.

Lucie Králová se podělila o svoji zkušenost z povinné praxe, kterou absolvovala ve společnosti Kautex Textron Bohemia spol. s.r.o.

„Nejen úžasná historie Bentley byla hlavním motivátorem přihlášky na praxi v této společnosti, ale také možnost zlepšit jazykové znalosti v angličtině a němčině.“ Student ŠAVŠ Nikita Doronin o své praxi u výrobce luxusních automobilů.

Student ŠAVŠ Nikita Doronin strávil povinnou praxi u výrobce luxusních automobilů Bentley. Na co nejraději vzpomíná? Jaká úžasná místa v Anglii navštívil a co bylo jeho náplní práce? To a mnohem vice prozradí ve svém příběhu.

„Výhra v soutěži Cena Laurina & Klementa pro mě měla a má velký význam." Přečtěte si příběh studentky ŠAVŠ Veroniky Lachmanové a uvěřte, že vše začíná myšlenkou.

Jednou z finalistek prvního ročníku soutěže Cena Laurina & Klementa se stala i naše studentka Veronika Lachmanová, které jsme se zeptali na pár otázek ohledně průběhu celé soutěže, na její pohled na studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole, stáž ve ŠKODA AUTO i na její plány do budoucna.

Zuzka Fejglová o studiu Double Degree v rakouském Steyru

"Chtěla jsem se od ostatních odlišit a pokusit se získat dvojí titul díky programu Double Degree, který ŠKODA AUTO Vysoká škola svým studentům nabízí", říká ve svém rozhovoru studentka ŠAVŠ Zuzana Fejglová

Praxe v Bentley Motors, Ltd. očima studenta ŠAVŠ Tomáše Chvojky

"Být součástí značky Bentley je tou nejcennější zkušeností, jakou jsem kdy získal" říká o své praxi na nákupním oddělení britského výrobce luxusních vozů Bentley, kterými jezdí i královna Alžběta II, student ŠAVŠ Tomáš Chvojka

Sezóna týmu CTUCarTech 2019

Naši studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy již 7. rokem spolupracují se studenty z Českého vysokého učení technického v Praze a společně soutěží v rámci celosvětového projektu Formula Student. Co taková spolupráce obnáší a jak vypadají samotné závody? Na to nám odpověděl Zdeněk Simek, vedoucí skupiny studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy v rámci týmu CTU CarTech.

Zahraniční praxe v dolnosaském Wolsburgu byla pro Václava Volfa cennou zkušeností

Náš student Václav Volf absolvoval během studia již druhou stáž v zahraniční firmě. Na jakých zajímavých projektech se podílel? Kam ho v rámci pobytu zavedla služební cesta a jaký nezapomenutelný zážitek na něho při pobytu ve Wolfsburgu čekal? Více se dozvíte v následujícím reportu.

Pro Věru Herčuthovou byla praxe v Bentley Motors Ltd. nejhezčím Vánočním dárkem

Naše studentka Věra Herčuthová byla další praktikantkou v Bentley Motors Ltd. v Anglickém Crewe. Jak se na povinnou jednosemestrální praxi připravovala? Co všechno jí čekalo na cestě do Anglie? Co bylo náplní její práce? Které Anglické město si zamilovala? A je pravda, co se říká o Anglickém počasí? To vše se dozvíte ve Věřině reportu.

Projekt Europa im Wandel pohledem našich studentů

​Naši studenti navštívili v týdnu od 26. 11. do 1. 12. 2018 Münster v rámci projektu Europa im Wandel. Co všechno bylo na programu si můžete přečíst v reportu, který sepsala Eliška Puldová.

ŠKODA AUTO Vysoká škola měla svého zástupce na konferenci EU Trade

​Ve dnech 26. – 28. listopadu 2018 se v Bruselu konala evropská konference s názvem „EU Trade Policy – What it is, why it matters?", jejímž hlavním cílem bylo přiblížit převážně mladým lidem problematiku mezinárodního obchodu a také výzev a možných hrozeb, kterým v dnešním turbulentním prostředí čelí či v nejbližší budoucnosti čelit bude.

Studium v Ålesundu - první dojmy

​Co můžete udělat, když v životě potřebujete uskutečnit velkou změnu, naučit se neuvěřitelně mnoho věcí, poznat novou kulturu a zároveň skvěle využít čas? Možností samozřejmě není málo a jednou z nich je program Erasmus+. Této příležitosti využil i Filip Bouša, student 2. ročníku na ŠKODA AUTO Vysoké škole.

Praxe v Bentley Motors Ltd.

​Pro svou povinnou praxi si naše studentka Kamila Krunčíková vybrala oblíbenou destinaci v Anglii - společnost Bentley Motors Ltd. O tom, jak její praxe probíhala i o tom, jak trávila volný čas, se dočtete v následujícím článku.

Studium ve Steyru - první dojmy

​Za studiem do zahraničí s námi ročně vyjíždí desítky studentů. Mezi ně se v letošním roce zařadili i naši studenti Denisa Římalová, Dominika Hrbková a Tomáš Vacek. Ti se s Vámi budou pravidelně během jejich pobytu dělit o své dojmy ze studia na naší partnerské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria Steyr, kam se všichni vydali na Double Degree program.

Rozhovor se studentem oboru Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality Ondřejem Kopčanem

​Poslední z našich bakalářských oborů, obor Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality vám představí student Ondřej Kopčan, který aktuálně absolvuje svou povinnou praxi ve Velké Británii v Bentley Motors Ltd. Více vám poví o tom, proč si zvolil právě tento obor, a třeba i to, který předmět ho prozatím bavil nejvíce.

Rozhovor se studentkou oboru Podniková ekonomika a finanční management Klaudií Olšákovou

​Na svou povinnou praxi v 5. semestru již nastoupila Klaudie Olšáková, která u nás studuje obor Podniková ekonomika a finanční management. V rozhovoru s Klaudií, kterou jsme vyzpovídali, se dozvíte nejenom více o oboru Podniková ekonomika a finanční management, ale i o výběru její praxe a jejích zkušenostech se studiem u nás.

Jan Novotný se vydal reprezentovat ŠAVŠ na konferenci EU do Vídně a Bratislavy

Náš student Jan Novotný reprezentoval ŠAVŠ začátkem dubna na mezinárodní konferenci, kterou pořádala EU u příležitosti 15letého výročí od svého třetího rozšíření, které zahrnovala také přístup České republiky. Jak se na konferenci dostal, co všechno na ní zažil a jestli mu účast něco přinesla, se dozvíte v jeho povídání.