Pohledem studentů

Zahraniční praxe v dolnosaském Wolsburgu byla pro Václava Volfa cennou zkušeností

Náš student Václav Volf absolvoval během studia již druhou stáž v zahraniční firmě. Na jakých zajímavých projektech se podílel? Kam ho v rámci pobytu zavedla služební cesta a jaký nezapomenutelný zážitek na něho při pobytu ve Wolfsburgu čekal? Více se dozvíte v následujícím reportu.

Pro Věru Herčuthovou byla praxe v Bentley Motors Ltd. nejhezčím Vánočním dárkem

Naše studentka Věra Herčuthová byla další praktikantkou v Bentley Motors Ltd. v Anglickém Crewe. Jak se na povinnou jednosemestrální praxi připravovala? Co všechno jí čekalo na cestě do Anglie? Co bylo náplní její práce? Které Anglické město si zamilovala? A je pravda, co se říká o Anglickém počasí? To vše se dozvíte ve Věřině reportu.

Projekt Europa im Wandel pohledem našich studentů

​Naši studenti navštívili v týdnu od 26. 11. do 1. 12. 2018 Münster v rámci projektu Europa im Wandel. Co všechno bylo na programu si můžete přečíst v reportu, který sepsala Eliška Puldová.

ŠKODA AUTO Vysoká škola měla svého zástupce na konferenci EU Trade

​Ve dnech 26. – 28. listopadu 2018 se v Bruselu konala evropská konference s názvem „EU Trade Policy – What it is, why it matters?", jejímž hlavním cílem bylo přiblížit převážně mladým lidem problematiku mezinárodního obchodu a také výzev a možných hrozeb, kterým v dnešním turbulentním prostředí čelí či v nejbližší budoucnosti čelit bude.

Studium v Ålesundu - první dojmy

​Co můžete udělat, když v životě potřebujete uskutečnit velkou změnu, naučit se neuvěřitelně mnoho věcí, poznat novou kulturu a zároveň skvěle využít čas? Možností samozřejmě není málo a jednou z nich je program Erasmus+. Této příležitosti využil i Filip Bouša, student 2. ročníku na ŠKODA AUTO Vysoké škole.

Praxe v Bentley Motors Ltd.

​Pro svou povinnou praxi si naše studentka Kamila Krunčíková vybrala oblíbenou destinaci v Anglii - společnost Bentley Motors Ltd. O tom, jak její praxe probíhala i o tom, jak trávila volný čas, se dočtete v následujícím článku.

Studium ve Steyru - první dojmy

​Za studiem do zahraničí s námi ročně vyjíždí desítky studentů. Mezi ně se v letošním roce zařadili i naši studenti Denisa Římalová, Dominika Hrbková a Tomáš Vacek. Ti se s Vámi budou pravidelně během jejich pobytu dělit o své dojmy ze studia na naší partnerské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria Steyr, kam se všichni vydali na Double Degree program.

Rozhovor se studentem oboru Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality Ondřejem Kopčanem

​Poslední z našich bakalářských oborů, obor Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality vám představí student Ondřej Kopčan, který aktuálně absolvuje svou povinnou praxi ve Velké Británii v Bentley Motors Ltd. Více vám poví o tom, proč si zvolil právě tento obor, a třeba i to, který předmět ho prozatím bavil nejvíce.

Rozhovor se studentkou oboru Podniková ekonomika a finanční management Klaudií Olšákovou

​Na svou povinnou praxi v 5. semestru již nastoupila Klaudie Olšáková, která u nás studuje obor Podniková ekonomika a finanční management. V rozhovoru s Klaudií, kterou jsme vyzpovídali, se dozvíte nejenom více o oboru Podniková ekonomika a finanční management, ale i o výběru její praxe a jejích zkušenostech se studiem u nás.

Jan Novotný se vydal reprezentovat ŠAVŠ na konferenci EU do Vídně a Bratislavy

Náš student Jan Novotný reprezentoval ŠAVŠ začátkem dubna na mezinárodní konferenci, kterou pořádala EU u příležitosti 15letého výročí od svého třetího rozšíření, které zahrnovala také přístup České republiky. Jak se na konferenci dostal, co všechno na ní zažil a jestli mu účast něco přinesla, se dozvíte v jeho povídání.