Pohledem studentů

„Vystoupit z komfortní zóny bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat,“ říká Gabriela Arnoštová o svém Erasmus pobytu na univerzitě Mondragon University Arrasante ve Španělsku.

Pro svůj pobyt si vybrala jednu z našich novějších partnerských univerzit a svého rozhodnutí, i přes některé těžší momenty, určitě nelituje. Vystupte ze své komfortní zóny i vy a vyberte si pro svůj Erasmus pobyt jednu z našich 52 partnerských univerzit v 22 různých evropských zemích.

„Stáž ve "škodovce” byla hlavní priorita už při výběru Vysoké školy. Jsem tedy moc rád, že jsem jí jako student ŠAVŠ mohl absolvovat v největším a nejznámějším českém podniku.“

Jiří Motl absolvoval povinnou školní stáž ve ŠKODA AUTO a. s. a podělil se s námi o svou zkušenost.

„Poznal jsem novou kulturu, nové přátele, zlepšil jsem si němčinu, poprvé ochutnal sushi a zamiloval jsi vietnamskou kuchyni“. Student ŠAVŠ Michal Petrlík vypráví o svém studijním pobytu v bavorském univerzitním městě Regensburg.

Student ŠAVŠ Michal Petrlík se podělil o svá nejen studijní dobrodružství při pobytu v Německu.

"Program Study and Work je skvělá zkušenost nejenom pro automobilové nadšence, ale pro každého, kdo se chce v budoucnu dobře uplatnit," říká Matúš Toráč, student duálního studia na ŠAVŠ

Rozhovor se studentem programu Study and Work

„Půlroční stáž v Bentley byla skvělou zkušeností a přínosem do budoucího, ať už pracovního, tak osobního života. Jsem rád za tuto zkušenost, se všemi dobrými i špatnými událostmi či zážitky, za skvělou partu, která se mnou ze ŠAVŠ v Bentley byla, a vřele všem doporučuji vyjet do zahraničí a zažít to na vlastní kůži.“

Lukáš Paták měl možnost vyzkoušet si delší dobu žít a pracovat v zahraničí a současně zažít, jaké je pracovní prostředí, procesy a postupy v korporátním světě. Při svém pobytu v městečku Crewe poznal spoustu zajímavých lidí z různých koutů světa, viděl odlišné kultury a zvyklosti.

„Jsem ráda, že neodejdu ze školy s životopisem, ve kterém kolonka pracovní zkušenosti bude prázdná,“ říká Lucie Králová k absolvování povinné praxe.

Lucie Králová se podělila o svoji zkušenost z povinné praxe, kterou absolvovala ve společnosti Kautex Textron Bohemia spol. s.r.o.

„Nejen úžasná historie Bentley byla hlavním motivátorem přihlášky na praxi v této společnosti, ale také možnost zlepšit jazykové znalosti v angličtině a němčině.“ Student ŠAVŠ Nikita Doronin o své praxi u výrobce luxusních automobilů.

Student ŠAVŠ Nikita Doronin strávil povinnou praxi u výrobce luxusních automobilů Bentley. Na co nejraději vzpomíná? Jaká úžasná místa v Anglii navštívil a co bylo jeho náplní práce? To a mnohem vice prozradí ve svém příběhu.

„Výhra v soutěži Cena Laurina & Klementa pro mě měla a má velký význam." Přečtěte si příběh studentky ŠAVŠ Veroniky Lachmanové a uvěřte, že vše začíná myšlenkou.

Jednou z finalistek prvního ročníku soutěže Cena Laurina & Klementa se stala i naše studentka Veronika Lachmanová, které jsme se zeptali na pár otázek ohledně průběhu celé soutěže, na její pohled na studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole, stáž ve ŠKODA AUTO i na její plány do budoucna.

Zuzka Fejglová o studiu Double Degree v rakouském Steyru

"Chtěla jsem se od ostatních odlišit a pokusit se získat dvojí titul díky programu Double Degree, který ŠKODA AUTO Vysoká škola svým studentům nabízí", říká ve svém rozhovoru studentka ŠAVŠ Zuzana Fejglová

Praxe v Bentley Motors, Ltd. očima studenta ŠAVŠ Tomáše Chvojky

"Být součástí značky Bentley je tou nejcennější zkušeností, jakou jsem kdy získal" říká o své praxi na nákupním oddělení britského výrobce luxusních vozů Bentley, kterými jezdí i královna Alžběta II, student ŠAVŠ Tomáš Chvojka

Sezóna týmu CTUCarTech 2019

Naši studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy již 7. rokem spolupracují se studenty z Českého vysokého učení technického v Praze a společně soutěží v rámci celosvětového projektu Formula Student. Co taková spolupráce obnáší a jak vypadají samotné závody? Na to nám odpověděl Zdeněk Simek, vedoucí skupiny studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy v rámci týmu CTU CarTech.

Zahraniční praxe v dolnosaském Wolsburgu byla pro Václava Volfa cennou zkušeností

Náš student Václav Volf absolvoval během studia již druhou stáž v zahraniční firmě. Na jakých zajímavých projektech se podílel? Kam ho v rámci pobytu zavedla služební cesta a jaký nezapomenutelný zážitek na něho při pobytu ve Wolfsburgu čekal? Více se dozvíte v následujícím reportu.

Pro Věru Herčuthovou byla praxe v Bentley Motors Ltd. nejhezčím Vánočním dárkem

Naše studentka Věra Herčuthová byla další praktikantkou v Bentley Motors Ltd. v Anglickém Crewe. Jak se na povinnou jednosemestrální praxi připravovala? Co všechno jí čekalo na cestě do Anglie? Co bylo náplní její práce? Které Anglické město si zamilovala? A je pravda, co se říká o Anglickém počasí? To vše se dozvíte ve Věřině reportu.

Projekt Europa im Wandel pohledem našich studentů

​Naši studenti navštívili v týdnu od 26. 11. do 1. 12. 2018 Münster v rámci projektu Europa im Wandel. Co všechno bylo na programu si můžete přečíst v reportu, který sepsala Eliška Puldová.

ŠKODA AUTO Vysoká škola měla svého zástupce na konferenci EU Trade

​Ve dnech 26. – 28. listopadu 2018 se v Bruselu konala evropská konference s názvem „EU Trade Policy – What it is, why it matters?", jejímž hlavním cílem bylo přiblížit převážně mladým lidem problematiku mezinárodního obchodu a také výzev a možných hrozeb, kterým v dnešním turbulentním prostředí čelí či v nejbližší budoucnosti čelit bude.

Studium v Ålesundu - první dojmy

​Co můžete udělat, když v životě potřebujete uskutečnit velkou změnu, naučit se neuvěřitelně mnoho věcí, poznat novou kulturu a zároveň skvěle využít čas? Možností samozřejmě není málo a jednou z nich je program Erasmus+. Této příležitosti využil i Filip Bouša, student 2. ročníku na ŠKODA AUTO Vysoké škole.

Praxe v Bentley Motors Ltd.

​Pro svou povinnou praxi si naše studentka Kamila Krunčíková vybrala oblíbenou destinaci v Anglii - společnost Bentley Motors Ltd. O tom, jak její praxe probíhala i o tom, jak trávila volný čas, se dočtete v následujícím článku.

Studium ve Steyru - první dojmy

​Za studiem do zahraničí s námi ročně vyjíždí desítky studentů. Mezi ně se v letošním roce zařadili i naši studenti Denisa Římalová, Dominika Hrbková a Tomáš Vacek. Ti se s Vámi budou pravidelně během jejich pobytu dělit o své dojmy ze studia na naší partnerské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria Steyr, kam se všichni vydali na Double Degree program.

Rozhovor se studentem oboru Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality Ondřejem Kopčanem

​Poslední z našich bakalářských oborů, obor Podniková ekonomika a řízení provozu, logistiky a kvality vám představí student Ondřej Kopčan, který aktuálně absolvuje svou povinnou praxi ve Velké Británii v Bentley Motors Ltd. Více vám poví o tom, proč si zvolil právě tento obor, a třeba i to, který předmět ho prozatím bavil nejvíce.

Rozhovor se studentkou oboru Podniková ekonomika a finanční management Klaudií Olšákovou

​Na svou povinnou praxi v 5. semestru již nastoupila Klaudie Olšáková, která u nás studuje obor Podniková ekonomika a finanční management. V rozhovoru s Klaudií, kterou jsme vyzpovídali, se dozvíte nejenom více o oboru Podniková ekonomika a finanční management, ale i o výběru její praxe a jejích zkušenostech se studiem u nás.

Jan Novotný se vydal reprezentovat ŠAVŠ na konferenci EU do Vídně a Bratislavy

Náš student Jan Novotný reprezentoval ŠAVŠ začátkem dubna na mezinárodní konferenci, kterou pořádala EU u příležitosti 15letého výročí od svého třetího rozšíření, které zahrnovala také přístup České republiky. Jak se na konferenci dostal, co všechno na ní zažil a jestli mu účast něco přinesla, se dozvíte v jeho povídání.

„Moje praxe proběhla ve společnosti ŠKODA AUTO a. s. v technickém vývoji na oddělení EEL. Jsem velice spokojená s pozicí, kterou jsem si vybrala pro vykonávání mé odborné praxe. Především kolektiv je značně důležitý, zejména při práci s lidmi a ten jsem si nemohla přát lepší. Poznala jsem báječné lidi, kteří mě podporují a baví mě s nimi pracovat.“

Studentka ŠAVŠ Eva Soustružníková se podělila o svou zkušenost z povinné praxe ve ŠKODA AUTO a. s.

„Kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu mít tu možnost strávit půl roku ve Velké Británii a pracovat v prestižní automobilce Bentley, měla bych ho za blázna. Nyní sedím doma u počítače a přemýšlím jak tento úžasný půlrok shrnout do několika řádků,“ říká studentka ŠAVŠ Markéta Průšová

Pravda je, že jsem se na praxi do Bentley rozhodla přihlásit na poslední chvíli. Měla jsem strach a hlavou se mi honilo spoustu otázek: Mám vůbec šanci projít pohovorem? Jestliže mě vyberou, zvládnu žít půl roku bez rodiny v cizí zemi? Jsem vůbec schopná pracovat v cizím jazyce? Nyní jsem vděčná za to, že jsem se rozhodla jet, protože to byl půlrok plný skvělých zážitků a zkušeností a zároveň jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v životě udělala.