20 LET - 20 PŘÍBĚHŮ

Rozhovor s Gabrielou Křídlovou

Gabriela Křídlová na ŠKODA AUTO Vysoké škole studovala do roku 2016, kdy úspěšně zakončila navazující magisterský obor Podniková ekonomika a management provozu. Během studia absolvovala nejenom praxi ve ŠKODA AUTO ale vydala se také na dvousemestrální pracovní stáž do Bentley Motors Ltd. – nejprve na oddělení nákupu a následně na oddělení kvality. Díky zkušenostem, které nasbírala, jí byla následně nabídnuta stálá pozice v Bentley Motors Ltd. v oblasti kvality. V současné době pracuje v Aston Martin Lagonda na pozici Senior New Model Quality inženýra. Věnuje se také vlastnímu podnikání v oblasti financí a pronájmu nemovitostí. Ve svém volném čase ráda sportuje – je příznivcem pěší turistky, jógy, tag rugby, frisbee, indoor lezení, jízdy na kole či běhu. Zároveň se zajímá o umění a knihy.

Rozhovor s Milanem Kutáčkem

Milan Kutáček pochází z Prahy a studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole úspěšně absolvoval v roce 2018. Pro své studium u nás si vybral nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu a následně navazující magisterský obor Podniková ekonomika a management provozu. Již v prvním ročníku se připojil k projektu Formula student CTU Cartech, v rámci kterého se podílel na vypracování business plánu pro celý projekt a jeho následné prezentaci na závodech napříč celou Evropou. Během studia působil na marketingovém oddělení ŠAVŠ, kde vypomáhal při prezentaci školy na veletrzích a středních školách. Zapojil se také do Buddy systému, který pomáhá uchazečům o studium s adaptací na škole. Svou povinnou semestrální praxi strávil v Bentley Motors Ltd. ve Velké Británii. Po svém návratu se stal praktikantem na Katedře výroby, logistiky a řízení kvality. Tato praxe mu následně otevřela dveře k jeho současné pozici v Technickém servisu na logistice ŠKODA AUTO. Ve svém volném čase se rád věnuje sportu, dobrému jídlu a cestování.

Rozhovor s Janou Elich

Jana Elich (rozená Bahníková) je absolventkou našeho bakalářského oboru Podniková ekonomika a management obchodu a následně navazujícího magisterského oboru Globální podnikání a marketing, který úspěšně zakončila v roce 2011. Při studiu na ŠKODA AUTO Vysoké škole se vydala nejenom na pracovní stáž do Bentley Motors Ltd., ale absolvovala také prestižní kurz Asociace public relations (APRA), který jí otevřel dveře do světa PR a díky kterému získala stáž v prestižní PR agentuře a následně také práci na plný úvazek na oddělení Komunikace ŠKODA AUTO. Na oddělení Komunikace pracovala více než pět let na pozici tiskové mluvčí společnosti, následně se přesunula do oblasti logistiky a stala se vedoucí Logistické akademie ŠKODA AUTO. Aktuálně je na mateřské dovolené s dcerou Agátkou a zároveň stále pracuje v rámci DPČ pro společnost ŠKODA AUTO. Jak sama říká, je motorkářka tělem i duší. Když je možnost, vyráží na silnice se svou Yamahou R6. Většinu volného času se však snaží věnovat manželovi Kubovi, roční holčičce Agátce a čtyřnohému parťákovi Atarashiimu. Ráda se zabývá i osobním rozvojem – zaujala ji například myšlenka a principy svobodného demokratického vzdělávání a aktuálně se tak věnuje problematice založení takové školy, jako je legendární britský Summerhill, v našich podmínkách.

Rozhovor s Romanem Maršálkem

Roman Maršálek úspěšně absolvoval ŠKODA AUTO Vysokou školu v roce 2015. Pro své studium si zvolil bakalářský obor Podniková ekonomika a management provozu v kombinované formě. Od roku 1997 pracuje ve ŠKODA AUTO a.s. na pozici specialisty ve výrobě. Zároveň se více než 19 let věnuje poradenství v oblasti sportu, výživy, fitness a zdravého životního stylu. Na poli fitness slavil také nemalé úspěchy – je držitelem titulu mistr světa a Evropy v benchpressu, mistr republiky v silovém trojboji či mistr republiky v kulturistice. Svůj koníček následně proměnil v úspěšný business, když v roce 2016 v Mladé Boleslavi vybudoval fitness centrum Dream Gym. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře, bodybuildingu, power liftingu, zdravé výživě a dietologii.

Rozhovor s Lucií Dědečkovou

Lucie Dědečková získala na ŠKODA AUTO Vysoké škole v roce 2013 titul bakalář v oboru Podniková ekonomika a management obchodu. Díky studiu v rámci programu Double Degree si odnesla rovněž titul BA z naší rakouské partnerské univerzity University ofAppliedSciencesofUpperAustria. V rámci studia pracovala rok na oddělení Interního auditu ve ŠKODA AUTO. Po svém studijním pobytu v Rakousku se přestěhovala do Norska, kde nejprve pracovala jako servírka a zdokonalovala se v norském jazyce. Následně působila jako recepční, čímž získávala velmi potřebné pracovní reference. Prošla kurzem, který byl zaměřen na norské účetní standardy, a získala pozici účetní konzultantky. V oblasti účetnictví pracuje i dnes a to v norské kanceláři mezinárodní advokátní společnosti DLA Piper. Ve svém volném čase ráda hraje na klavír a poznává nová místa v Norsku. Ze svých cest natáčí krátké filmy v iMovie.

Rozhovor s Jakubem Hanušem

Jakub Hanuš pochází z Turnova a studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole ukončil v roce 2014 titulem Ing. Pro své studium u nás si zvolil bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu, následně pokračoval oborem Globální podnikání a marketing, který dokončil v kombinované formě. Při studiu ŠAVŠ strávil semestr na pracovní stáži ve Velké Británii ve společnosti Bentley Motors Ltd. Další zkušenosti sbíral v marketingovém oddělení ŠKODA AUTO. Od roku 2013 pracoval v Porsche Česká republika na pozici marketingového specialisty. Na starost měl eventy a sponzoringové akce pro vozy značky Audi, spolupracoval na nastavení strategie marketingové komunikace pro český trh. Automobilový průmysl opustil v roce 2018, kdy se stal ředitelem Skiareálu Ještěd. V rámci své současné pozice se stará nejenom o celý chod střediska, ale i o jeho dlouhodobý rozvoj a investice. Zároveň se věnuje vlastnímu cestovatelskému bloggu jakubhanus.com. Cestování je totiž jednou z jeho největších zálib. Rád sportuje a fotografuje, je také fanouškem automobilů.

Rozhovor s Annou Reznichenko

Anna Reznichenko pochází z Ruska. Pro své studium u nás si zvolila bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu a navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing. Studium úspěšně zakončila v roce 2018 a získala tak titul Ing. Její začátky v České republice nebyly lehké, zpočátku se musela potýkat s řadou výzev – zejména pak s českým jazykem, který se před nástupem na ŠKODA AUTO Vysokou školu učila pouze rok v jazykové škole. Následně se v něm zdokonalovala v každé volné chvíli samostudiem. Jak sama říká, hodně jí pomohla komunikace s českými studenty, obzvlášť při práci na společných projektech. Při studiu si vyzkoušela řadu zajímavých praxí v České republice i v zahraničí. Povinnou půlroční praxi strávila ve Velké Británii v Bentley Motors Ltd. Později vycestovala do Německa, kde půl roku pracovala ve Volkswagen AG. V Mladé Boleslavi pak docházela na praxi do ŠKODA AUTO – nejprve na oddělení plánování logistiky, poté na oddělení produktové a cenové analýzy. Aktuálně pracuje ve společnosti ŠKODA AUTO na pozici specialisty plánování mezinárodního prodeje. Ve volném čase ráda cestuje, setkává se s novými lidmi, učí se cizí jazyky a sportuje. Baví ji také zpěv a automobilový průmysl.

Rozhovor s Michalem Maruškou

Michal Maruška získal titul Bc. a následně Ing. v oboru Podniková ekonomika a management provozu, který u nás studoval v kombinované formě. Studium úspěšně zakončil v roce 2008. Již od roku 2000 pracuje ve společnosti ŠKODA AUTO v oblasti elektriky a elektroniky vozu. Přes pozice specialistů a projektových vedoucích se dopracoval do managementu ŠKODA AUTO a aktuálně působí na pozici koordinátora na oddělení Connected Car. V rámci své kariéry poznal i jiné části koncernu VW, když působil půl roku ve Wolfsburgu ve Volkswagen AG a rok v Ingoldstadtu v AUDI AG. Ve svém volném čase se rád věnuje rodině. Jeho koníčky jsou také elektronika, čtení a sport.

Rozhovor s Martinou Petrtýlovou

Martina Petrtýlová u nás vystudovala nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a finanční management a následně navazující magisterský obor Globální podnikání a právo, který úspěšně zakončila v roce 2014. Již během studia sbírala pracovní zkušenosti v C.S. CARGO a ve ŠKODA AUTO. Obzory si rozšířila také během studia na University of Applied Sciences ve finském Seinäjoki, kam vycestovala v rámci programu Erasmus+. Po absolvování studia působila téměř čtyři roky ve společnosti Estée Lauder, kde se z oddělení HR a následně oddělení marketingu dostala k pozici PR, v rámci které se starala o propagaci celosvětově známých značek, jako jsou Tom Ford, Michael Kors či Donna Karan. Následně sbírala nové zkušenosti ve společnosti SIROWA Czech na pozici PR &Training manažer pro Čechy a Slovensko. Aktuálně pracuje jako freelancer v oblasti PR a komunikace. Spolupracuje například se společnostmi DKNY, Tommy Hilfiger, Tom Ford, Estée Lauder či Ermenegildo Zegna. Ve svém volném čase ráda hraje tenis, věnuje se horské turistice, čte, cestuje a objevuje nová místa – a to zejména nové kavárny a bistra.

Rozhovor s Robertem Turinským

Robert Turinsky pochází z německého Bayreuthu a na ŠKODA AUTO Vysoké škole absolvoval jak bakalářský (Podniková ekonomika a management obchodu), tak navazující magisterský obor (Globální podnikání a marketing). Studium úspěšně zakončil v roce 2016. Při škole si v rámci praxe vyzkoušel řadu pozic ve ŠKODA AUTO. Pracovní zkušenosti sbíral také při pracovní stáží v Bentley Motors Ltd. Po absolvování studia pracoval v německé společnosti Autokabel management GmbH jako projektový manager. Od roku 2017 pracuje v Mnichově v Knorr-Bremse, společnosti, která se zabývá výrobou brzdících systémů pro železniční a užitková vozidla. Ve volném čase ho baví jízda na horském kole a běh.

Rozhovor Adélou Špirkovou

Adéla Špirková je čerstvou absolventkou ŠKODA AUTO Vysoké školy. Své studium oboru Globální podnikání a finanční řízení podniku úspěšně zakončila v roce 2020. I přes nedávné dokončení školy má však kariérně velmi dobře našlápnuto a za sebou má již řadu pracovních zkušeností. Při škole absolvovala hned tři zahraniční výjezdy - dvě pracovní stáže ve Velké Británii, v rámci bakalářského studia v Bentley Motors Ltd. a v navazujícím magisterském studiu v britské pobočce společnosti Lasvit, a studijní pobyt v Číně. Absolvovala také praxi ve společnosti ŠKODA AUTO v oblasti mezinárodního obchodního plánování a v IT. Působila také v IT Project Management Office ve společnosti Moneta Money Bank. Díky spolupráci ŠKODA AUTO a neziskové organizace Czechitas se nadchla pro programování a od roku 2019 pracuje ve společnosti Vodafone na pozici Junior Developer Online. V rámci své pozice je zapojena také do akce Code like a girl, v rámci které se snaží zvýšit zájem mladých studentek o oblast programování. Ve svém volném čase ráda čte, cestuje, běhá a věnuje se józe a vysoce intenzivnímu intervalovému tréninku. Baví ji také gastronomie.

Rozhovor s Martinou Prokešovou

Martina Prokešová (roz. Bartošová) na ŠKODA AUTO Vysoké škole v roce 2014 úspěšně zakončila navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing a získala tak titul Ing. V rámci svého bakalářského studia na jiné vysoké škole absolvovala praxi ve ŠKODA AUTO, kde se dozvěděla o možnosti studia na ŠAVŠ. Ta ji zaujala zejména díky její orientaci na praxi a možnostem, které se v rámci studia nabízejí. Ty využila při studiu naplno, když vycestovala na studijní pobyt do Drážďan a pracovní stáž do indického Pune a následně k německému importérovi. Ihned po absolvování studia se vydala na téměř roční stáž do ŠKODA AUTO UK. Následně nastoupila do Trainee programu ŠKODA AUTO, v rámci kterého si vyzkoušela práci v prodeji a marketingu. Po téměř dvou letech ve ŠKODA AUTO se vydala vstříc nové výzvě a nastoupila do ŠKODA AUTO Deutschland. Od roku 2018 pracovala ve Volkswagen AG ve Wolfsburgu na oddělení digitalizace servisních služeb, kde připravovala marketingové a komunikační strategie vůči klíčovým stakeholderům. Aktuálně se věnuje rodičovským povinnostem a čas tráví na mateřské dovolené se synem Richardem. Ve svém volném čase se zabývá sportovní kynologií se svou fenkou dobrmana Roxy, ráda běhá a baví ji in-line bruslení.

Rozhovor se Štěpánem Lacinou

Štěpán Lacina je absolventem bakalářského oboru Podniková ekonomika a management obchodu a navazujícího magisterského oboru Globální podnikání a marketing, za jehož úspěšné absolvování získal v roce 2009 titul Ing. Během studia u nás absolvoval více jak dvouletou praxi na tehdy novém oddělení vnějších vztahů ŠKODA AUTO, vycestoval se na půlroční pracovní stáž do Bentley. Je také jedním z prvních absolventů ŠAVŠ, jež měli možnost se vydat na intenzivní šestitýdenní program Global Village do USA, kterého se každoročně účastní zhruba stovka studentů, čerstvých absolventů i začínajících podnikatelů z celého světa. Díky tomuto prestižnímu programu si tak mohl ještě více prohloubit své znalosti z oblasti businessu a leadershipu. Díky zkušenostem, které během studiu získal, našel ihned po ukončení studia uplatnění ve společnosti ŠKODA AUTO. Nejprve působil na různých pozicích v oblastech marketingu a personalistiky. Od roku 2011 pracoval více než šest let jako asistent Bohdana Wojnara, člena představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. Díky této náročné pozici se dostal k mnoha zajímavým projektům a na mnoho míst po celém světě. Aktuálně pracuje na pozici vedoucího sociálních vztahů a HR compliance ve ŠKODA AUTO. Společně s manželkou Sandrou vychovává tři syny – Matyáše, Štěpána a Mikuláše. Ve svém volném čase se rád věnuje rodině, historickým vozům a hudbě.

Rozhovor s Davidem Brancuzským

David Brancuzský je absolventem z roku 2019. Na ŠAVŠ vystudoval nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a management provozu v prezenční formě, navazující magisterský obor, rovněž zaměřený na management provozu, dokončil v kombinované formě. Již v prvním ročníku si jasně stanovil plán pro svůj kariérní rozvoj a jeho pracovní zkušenosti po absolvování studia tak byly poměrně rozsáhlé. Zkušenosti sbíral v různých oblastech řízení kvality a to i mimo koncern Volkswagen – v jihlavské pobočce společnosti BOSCH DIESEL, ve společnosti MAGNA v Libáni, v TPCA v Kolíně a v AUTOMOTOVE LIGHTING v Jihlavě. Od roku 2016 pracuje ve ŠKODA AUTO, kde aktuálně působí na pozici Projektový koordinátor pro projekty ENYAQ a OCTAVIA iV. Ve volném čase se zajímá o automobilový průmysl, rád cestuje, věnuje se kutilství a tráví čas se svým psem.

Rozhovor s Denisou Římalovou

Denisa Římalová je absolventkou z roku 2018. Pro studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole si vybrala nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a finanční management a následně navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing. Svůj profesní životopis začala plnit již při studiu. Pracovní zkušenosti sbírala nejprve ve ŠKODA AUTO na oddělení HR marketingu a náboru, následně byla oslovena oblastí Nákupu, aby se podílela na rozvoji nově vznikajícího útvaru Nákupní akademie. Aktivní účast na Buddy systému ŠKODA AUTO Vysoké školy ji následně přivedla na PR a marketingové oddělení ŠKODA AUTO Vysoké školy, kde působila dva roky jako praktikantka. V posledním ročníku studia se rozhodla si vyzkoušet život v zahraničí a vydala se na naší partnerskou univerzitu University of Applied Sciences Upper Austria ve Steyru, odkud si díky Double Degree programu odvezla titul M.A. ŠKODA AUTO Vysokou školu neopustila ani po jejím úspěšném absolvování – aktuálně pracuje jako Erasmus+ koordinátorka na International office. Ve svém volném čase ráda čte, cestuje a jezdí na kole.

Rozhovor s Janem Temrem

Jan Temr je jedním z prvních absolventů ŠKODA AUTO Vysoké školy – v roce 2004 u nás úspěšně absolvoval bakalářský obor Podniková ekonomika a management provozu. Během studia si vyzkoušel praxi ve ŠKODA AUTO a zároveň se připravil na vlastní podnikání a od svého otce následně převzal společnost Temr, rodinnou kamnářskou manufakturu, která se specializuje na realizace individuálně stavěných krbů, kachlových kamen, sporáků a pecí na dřevo. V roce 2009 získal ocenění Živnostník roku ve Středočeském kraji, v následujících letech také titul Český patron Hospodářské komory za pracovní úspěchy v době hospodářské krize. Ve volném čase rád cestuje s rodinou obytným vozem, hraje golf, tenis, lyžuje a věnuje se turistice. Je fanouškem vína a dobrého jídla.

Rozhovor se Simonou Havlíkovou

Simona Havlíková u nás studovala nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu. Navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing úspěšně zakončila v roce 2015. Možností, které ŠAVŠ nabízí v zahraničí, využila naplno a vydala se nejprve za studiem na naši partnerskou Seinäjoki University of Applied Sciences ve Finsku. Následně na pracovní stáž do Bentley Motors Ltd. v Anglii, kde pracovala na oddělení nákupu. Nejenom tyto zahraniční zkušenosti jí následně otevřely dveře do Trainee programu ŠKODA AUTO, kam nastoupila ihned po absolvování studia na ŠAVŠ. V rámci Trainee programu ŠKODA AUTO působila nejprve v oblasti aftersales, poté na interní komunikaci podniku, dva měsíce strávila také na zahraniční rotaci ve Volkswagen Group China. V roce 2019 jí byla nabídnuta pozice tiskové mluvčí ŠKODA AUTO, která jí ještě více otevřela svět komunikace. Novou pracovní výzvu ji přinesl říjen 2020, kdy se vydala do Číny, kde pracuje na oddělení komunikace a PR ve ŠKODA China v Pekingu. Ve svém volném čase ji baví cestování, hudba a film.

Rozhovor s Eliškou Švajdovou

Eliška Švajdová (Jandová) u nás studium zakončila v roce 2016, kdy získala titul Bc. v oboru Podniková ekonomika a management provozu. Během studia byla aktivní členkou Studentské unie ŠKODA AUTO Vysoké školy, se kterou organizovala řadu akcí a aktivit pro studenty. Již při studiu začala pracovat ve ŠKODA AUTO – nejprve jako nákupčí, později jako SVP expert a nakonec jako specialistka výběru dodavatelů ve vývoji. Více než před rokem s manželem opustili jistotu zaměstnání, založili blog Švajďáci na cestách a vydali se poznávat krásy celého světa. Společně procestovali již mnoho zemí. Sledovat je můžete na facebooku Happy Team Travel Blog/ Švajďáci na cestách nebo na Instagramu. Pravidelně také píší cestopis pro cestolet.cz.

Rozhovor s Jakubem Radou

Jakub Rada pochází z Jičína a ŠKODA AUTO Vysokou školu úspěšně zakončil v roce 2013, kdy po bakalářském oboru Podniková ekonomika a management obchodu absolvoval navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing. Ihned po ukončení studia nastoupil na oddělení Controllingu ŠKODA AUTO Vysoké školy, v rámci kterého se podílel na osamostatnění školy od ŠKODA AUTO a její následné transformaci do formy o.p.s. Po pěti letech působení na škole nastoupil do společnosti ŠKODA AUTO, kde aktuálně působí jako odborný koordinátor na oddělení Controllingu výroby vozů. Ve svém volném čase se rád věnuje rodině. Mezi jeho koníčky patří také automobily, cestování, dobré jídlo a sport – a to především tenis, volejbal a lyžování.

Rozhovor s manželi Kopečnými

Poslední příběh našeho seriálu „20 let – 20 příběhů“ je netradiční a představíme Vám absolventy rovnou dva. Manželé Ondřej a Alžběta Kopeční jsou našimi absolventy z roku 2017, kdy oba úspěšně ukončili navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing. V navazujícím studiu znal Ondřej školu již „jako své boty“ – zkušenosti měl z bakalářského studia, pro které si zvolil obor Podniková ekonomika a management obchodu. Alžběta k nám přestoupila po předchozím úspěšném absolvování jiné vysoké školy. Ani jeden však své volby nelituje a jak říkají, škola je perfektně připravila na budování jejich kariéry, kterou oba započali již při svém studiu. Ondřej během studia na ŠAVŠ sbíral zkušenosti na praxi již od druhého ročníku, kdy začal pracovat na oddělení mezinárodního prodeje ve ŠKODA AUTO. Stihl také vycestovat do zahraničí, a to rovnou třikrát, za studiem do Turecka, na pracovní stáž do ŠKODA AUTO Deutschland a na závěr si vyzkoušel ještě Double Degree program v rakouském Steyru. I Alžběta měla díky studiu na ŠAVŠ možnost poznat prostředí ŠKODA AUTO, kde své pracovní zkušenosti sbírala na oddělení HR marketingu. Na konci prvního ročníku oba dva změnili formu studia na kombinovanou a začali pracovat na plný úvazek – Ondřej v Auto ESA a Alžběta ve společnosti Siemens. Touha rozšířit si obzory a také život v cizí zemi je po absolvování studia zavedla do Německa. Po návratu do Čech založili spediční společnost BK AUTO Group, s.r.o., kde pracují dodnes. Společně vychovávají dvě děti - Matyáše a Valentýnu. Ve volném čase rádi cestují. Ondřej je také velkým fandou motorek a lezení. Alžběta ráda sportuje, peče a čte.