20 let - 20 příběhů

 

Milan Kutáček pochází z Prahy a studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole úspěšně absolvoval v roce 2018. Pro své studium u nás si vybral nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu a následně navazující magisterský obor Podniková ekonomika a management provozu.

Již v prvním ročníku se připojil k projektu Formula student CTU Cartech, v rámci kterého se podílel na vypracování business plánu pro celý projekt a jeho následné prezentaci na závodech napříč celou Evropou. Během studia působil na marketingovém oddělení ŠAVŠ, kde vypomáhal při prezentaci školy na veletrzích a středních školách. Zapojil se také do Buddy systému, který pomáhá uchazečům o studium s adaptací na škole.

Svou povinnou semestrální praxi strávil v Bentley Motors Ltd. ve Velké Británii. Po svém návratu se stal praktikantem na Katedře výroby, logistiky a řízení kvality. Tato praxe mu následně otevřela dveře k jeho současné pozici v Technickém servisu na logistice ŠKODA AUTO.

Ve svém volném čase se rád věnuje sportu, dobrému jídlu a cestování.

 

 

Co Vás konkrétně motivovalo k přihlášení na ŠKODA AUTO Vysokou školu (dále ŠAVŠ)?

Hlavní motivací byla především povinná praxe během bakalářského studia, kterou je možné strávit v zahraničí. Nabídek těchto zahraničních výjezdů bylo nespočet a já měl veliké štěstí, že jsem v rámci své povinné praxe mohl pracovat po dobu sedmi měsíců v Bentley Motors Ltd. ve Velké Británii. Samozřejmě, jakožto pro fanouška automobilové techniky, pro mě bylo i velmi zajímavé spojení ŠAVŠ a ŠKODA AUTO a.s.

Nastartovala se Vaše kariéra již během studia?

Částečně ano. Již během studia jsem se stal praktikantem na Katedře řízení výroby, logistiky a kvality a pod perfektním vedením pana Holmana jsem se už jako student dostal k řešení zajímavých projektů v oblasti logistiky. Právě díky Davidovi Holmanovi jsem dnes tam, kde jsem. Byl tehdy vedoucím mé diplomové práce, spojil mě s mým současným nadřízeným a otevřel mi tak dveře do světa logistiky ve ŠKODA AUTO a.s.

Je nějaký předmět či vyučující, na kterého rád vzpomínáte?

Vyučujících by bylo určitě více. Nejvíce však vzpomínám na paní Bokšovou. Za celou dobu svého studia jsem totiž nepotkal nikoho, kdo by s námi studenty, kteří účetnictví absolutně nechápali, měl větší trpělivost než právě paní Bokšová. Pamatuji si na množství hodin, které se mnou strávila na konzultacích, aby mi co nejvíce pomohla uspět u zkoušky. Právě díky tomuto skvělému přístupu na ni budu vždy rád vzpomínat.

Máte nějakou pikantní historku ze studentského života na ŠAVŠ, o kterou se s námi můžete podělit?

Tak těch by bylo dokonce několik. Asi nejvíce jsme se se spolužáky nasmáli při jedné halloweenské párty, kdy jsem byl v převleku za papeže. Vzpomínám si, jak jsem jako papež kázal projíždějícím autům na ulici, a to společně s kamarádem, který se převlékl za chilli papričku.

Jinak často vzpomínáme na seznamovací pobyty na začátku studia, které byly také velmi povedené. Přátelství, která vznikla v průběhu seznamováku, nám vydržela skrz celé studium a dodnes se všichni z naší party scházíme a jsme taková malá ŠAVŠ rodina.

Aktuálně pracujete v Technickém servisu logistiky ve ŠKODA AUTO a máte na starosti optimalizace a 3D tisk. Jak jste se k této pozici dostal? Je nějaká další oblast, která by Vás v budoucnu zajímala?

Na pozici, na které dnes jsem, jsem především díky Davidovi Holmanovi, za kterým jsem přišel při výběru tématu na diplomovou práci s prosbou, zda-li neví o zajímavém místě v logistice ve ŠKODA AUTO. S jeho pomocí jsem se dostal k panu Zárubovi v interní logistice na hale M1, kde jsem začal jako praktikant. Zhruba po roce jsem měl to štěstí, že si mě zde chtěli nechat a nabídli mi super místo průmyslového logistika. A nyní jsem zde už rok jako stálý zaměstnanec na pozici technického specialisty. Musím říct, že lepší tým jsem si snad ani přát nemohl. Troufnu si říct, že jsme si všichni skvěle sedli, šéfa mám super a náplň mojí práce je nesmírně zajímavá a dynamická. Také jsem velmi rád za neustálé napojení na Katedru řízení výroby, logistiky a kvality, se kterou velmi úzce spolupracujeme.

Oblastí, které by mě zajímaly do budoucna, je mnoho, avšak v současné chvíli bych se chtěl více realizovat právě zde v interní logistice. Díky tomu jak akční a dynamické prostředí to je, je zde každý den něco nového a je stále se co učit. A to je přesně to, co mě na logistice baví, a proto v ní chci zůstat.

V rámci studia jste byl dlouhou dobu součástí projektu Formula student. Co všechno Vás tento projekt naučil? Jste v kontaktu s kolegy z projektu i nyní?

Projekt Formula student byl úžasnou příležitostí. Díky tomuto projektu jsme měli možnost cestovat po celé Evropě, naučili jsme se skvěle prezentovat v anglickém jazyce, poznali jsme velkou spoustu zajímavých lidí a asi to nejdůležitější je, že nám to dalo možnost vyzkoušet si během studia v praxi právě to, co jsme se na škole učili – ať už z marketingu, logistiky nebo dokonce z účetnictví.

Jelikož jsme v ŠAVŠ týmu Formula student byli právě jako parta, kterou jsme utvořili již na seznamováku, tak v kontaktu stále jsme a často vzpomínáme na historky z různých závodů a z cest.

Co byste ŠAVŠ popřál do dalších let?

ŠAVŠ přeju především spousty a spousty spokojených a úspěšných studentů, absolventů a vyučujících. Také jí přeji mnoho studentských projektů, jako byla Formula student a jiné. A především ať jsou všichni studenti i vyučující šťastní, zdraví a spokojení. Škola je to super, a tak budu ze srdce rád, když se jí bude nadále dařit více než dobře. Během studia jsem tam nasbíral spousty zážitků a na většinu z nich budu vzpomínat celý život. Tak všechno nejlepší ŠAVŠ!